Jesteś tutaj

Advertisement

Intermarché podsumowało Świąteczną Zbiórkę Żywności

Na początku grudnia sieć sklepów spożywczych Intermarché wzięła udział w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federacje Polskich Banków Żywności. Podczas tegorocznej akcji pod hasłem „Dodaj świętom smaku” klienci sklepów Intermarché przekazali potrzebującym 11,5 tony żywności.

W tegorocznej trzydniowej Świątecznej Zbiórce Żywności udział wzięło 66 sklepów sieci Intermarché z 13 województw. Łącznie w tegorocznej, 21 edycji akcji w całej Polsce zebrano 776 ton artykułów spożywczych.

– Bardzo nas cieszy, że klienci Intermarché co roku tak chętnie biorą udział w zbiórce żywności. To dla nas prawdziwa motywacja, aby dalej przyłączać się do akcji, która co roku pomaga osobom potrzebującym poczuć radość z nadchodzących Świąt – powiedziala Eliza Orepiuk- Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Produkty zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane do regionalnych oddziałów Banków Żywności, a następnie trafią do lokalnych organizacji społecznych, których odbiorcami są hospicja, schroniska dla ofiar przemocy, domy samotnej matki, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Z przekazanych darów zostaną przygotowane świąteczne posiłki dla potrzebujących. 

Kategoria: 

Podobne artykuły

W pierwszym kwartale 2018 r. obroty wypracowane przez Grupę Muszkieterów w Polsce przekroczyły 1,6 mld zł, co oznacza wzrost o 10,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. W omawianym okresie obroty Intermarché i Bricomarché  wzrosły w ujęciu rok do roku odpowiednio o 11,4 proc. oraz 6,8 proc.

Intermarché i Bricomarché, działające w ramach Grupy Muszkieterów, podczas XVI edycji Targów Franczyzy prezentują unikalny model franczyzowy i opowiadają o zasadach współpracy oraz prowadzenia sklepów pod tymi szyldami. Największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej i drugie w Europie po targach we Francji, trwa od 18 do 20 października br. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

X

Przeczytaj również