Jesteś tutaj

High streets czeka szybki rozwój

Główne ulice handlowe w miastach (high streets), zdaniem ekspertów branżowych, czeka szybki rozwój w najbliższych latach. Według danych CBRE zasoby powierzchni handlowych na takich ulicach mogą zwiększyć się o 15-20% w ciągu najbliższych 10 lat.

Do rankingu CBRE zakwalifikowało takie ulice, jak: Nowy Świat, Marszałkowską, Chmielną, Aleje Jerozolimskie i Plac Trzech Krzyży  w Warszawie, Floriańską w Krakowie, Półwiejską w Poznaniu, Długi Targ i Długą w Gdańsku, Świdnicką we Wrocławiu i Krupówki w Zakopanem.

W raporcie pt. "TOP10 high streets w Polsce" eksperci CBRE przewidują, że wzrost w tym obszarze będzie związany zarówno z powstawaniem nowych ulic jak i rozwojem już istniejących. Będą temu sprzyjać takie czynniki, jak bardzo niski poziom pustostanów w galeriach handlowych oraz zakaz handlu w niedzielę wspomagający rozwój oferty food&beverage na ulicach.

Źródło: money.pl

Foto: Pixabay

Kategoria: 

Podobne artykuły

Urząd miasta stołecznego Warszawy oraz firma doradcza JLL wdrażają program pilotażowy, który ma zwiększyć atrakcyjność centrum w oczach potencjalnych najemców oraz klientów. Zmiany miałyby się rozpocząć od ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich.

Zarówno w piątek między 17.00 a 21.30, jak i w sobotę od 9.00 do 14.30 oczekiwanie w kolejce średnio najkrócej trwa w sieciach convenience, a najdłużej – w hipermarketach. Z kolei maksymalny czas czekania w piątkowy wieczór jest rekordowo długi w supermarketach – ok. 8 min. Sieci convenience zanotowały w tym zestawieniu ponad 2 min. W sobotę, w pierwszej połowie dnia, maksymalnie najwięcej minut traci się w hipermarketach – przeszło kwadrans – wynika z analizy Instytutu Badawczego ABR SESTA.

X