Jesteś tutaj

Advertisement

Grupa Chorten ma już 1188 sklepów

Polska Grupa Sklepów Spożywczych Chorten w listopadzie podpisała ponad 20 umów partnerskich. Łącznie z nimi, z warunków handlowych korzysta już dokładnie 1188 placówek w 9 województwach.

Pierwsza połowa listopada to dla Grupy Chorten ponad 20 nowych umów ze sklepami partnerskimi z branży ogólnospożywczej i alkoholowej. Największa ekspansja dotyczy w tym czasie województwa mazowieckiego, gdzie zawarto łącznie 9 nowych umów, przy czym aż 3 w samym Ciechanowie. Po cztery umowy podpisano w województwie podlaskim, skąd wywodzi się Chorten oraz w regionach łódzkim i warmińsko-mazurskim. Wśród sklepów są takie o powierzchni ponad 30 mkw, ale i market na 200-300 mkw. Listopadowe umowy dotyczą też współpracy w ramach nowego konceptu Grupy Chorten - Sasanka - dedykowanego mniejszym punktom.

– Zakładamy, że do końca tego roku przekroczymy liczbę 1200 sklepów – powiedziała Sylwia Olechno, dyrektor generalny Grupy Chorten.

Grupa Chorten powstała w 2009 r. – powołało ją 13 właścicieli 20 sklepów. Obecnie – wykorzystując efekt skali, ma ona podpisanych blisko 600 umów handlowych z producentami i dystrybutorami, które oferuje detalistom. Ubiegły rok Grupa Chorten zamykała mając ponad tysiącem sklepów.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Dnia 18 lipca nastąpi otwarcie nowego sklepu spożywczego w Grupie Chorten – w Białymstoku przy ul. Wesołej 17/1. To już 10. punkt handlowy pod logo z drzewkiem dębu otwierany w ciągu czteroletniej współpracy z Pawłem i Marcinem Florczykami tworzącymi brand Delikatesy u Chłopców.

Pod skrzydłami spółki Chorten Mazowsze działającej w ramach Grupy Chorten otworzył się właśnie nowy market w Warszawie. To delikatesy Kulfon, które są rozpoznawalną marką w województwie mazowieckim, jest to bowiem szósty sklep pod tym szyldem. 

X