Jesteś tutaj

Gdańsk: Włamanie do sklepu i skuteczna interwencja policji

Szybka interwencja policjantów z Przymorza doprowadziła do zatrzymania na gorącym uczynku 42-letniego mężczyzny. Sprawca włamał się do sklepu spożywczego, z którego ukradł alkohol i papierosy o wartości ponad 7 tys. zł. Policjanci odzyskali ukradziony towar, który oddali już właścicielowi sklepu. 42- letni sprawca usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu 10 lat więzienia.

W środę, 16 października tuż przed godziną 6.00 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu spożywczego. Sprawca wyważył roletę zabezpieczającą, wybił okno, wszedł do środka i ukradł ze sklepu artykuły spożywcze, papierosy oraz alkohol. Właściciel oszacował straty na ponad 7 tys. zł.

Na miejsce oficer dyżurny wysłał policjantów z ogniwa interwencyjnego oraz grupę dochodzeniowo-śledczą. Podczas gdy śledczy zabezpieczali ślady na miejscu przestępstwa, policjanci prewencji szukali sprawcy.

Podczas sprawdzania terenu funkcjonariusze zauważyli podejrzanego mężczyznę, który miał przy sobie reklamówki z ukradzionym ze sklepu towarem.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane łupy, a sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów 42-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za to przestępstwo grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Foto: iStock.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Resort sprawiedliwości proponuje, by obniżyć kwotę, od której kradzież jest przestępstwem, a nie wykroczeniem. Dotychczas próg ten zależał od wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. Ministerstwo zamierza wprowadzić także rejestr sprawców wykroczeń przeciwko mieniu.

Od wczoraj obowiązuje zmieniony, stały próg od którego kradzież staje się przestępstwem. Wyznaczono go na 500 zł. Utworzony zostanie także elektroniczny rejestr sprawców wykroczeń przeciwko mieniu.

X