Jesteś tutaj

EPP koncentruje się na nieruchomościach handlowych

Koncentrująca się na nieruchomościach handlowych grupa EPP w ciągu dwóch lat może całkowicie wyjść z sektora biurowego – poinformował prezes spółki, Hadley Dean. Grupa chciałaby wejść na rynek gdański.

– W EPP największy potencjał dostrzegamy w nieruchomościach handlowych i zgodnie z przyjętą strategią, to właśnie na tego typu projektach się koncentrujemy – przyznał.

Zmiana strategii działalności spółki podyktowana jest wieloma argumentami, wśród których prezes EPP wymienił fakt, że w Polsce praktycznie nie ma ulic handlowych, więc większość zakupów dokonywana jest w centrach handlowych. Oprócz tego, nasycenie powierzchnią handlową jest tutaj wciąż o wiele mniejsze niż na rynkach zachodnioeuropejskich.

Hadley Dean przyznał również, że w tej chwili jedynym regionem, w którym jeszcze EPP nie ma, a na którym chcieliby zaistnieć, jest Gdańsk. Prezes poinformował, że spółka planuje sprzedaż niektórych obiektów biurowych z portfolio.

W portfolio EPP znajduje się aktualnie 19 obiektów handlowych o wartości ponad 2 mld euro.

Źródło: PAP Biznes

Kategoria: 

Podobne artykuły

EPP ogłasza zakup czterech centrów handlowych M1 i zamknięcie drugiej transzy transakcji przejęcia szerszego portfela nieruchomości komercyjnych. Spółka notowana na giełdzie w Johannesburgu powiększyła swój stan posiadania o kolejne 141 tys. mkw. GLA. Druga transza transakcji objęła centra handlowe M1 w Bytomiu, Częstochowie, Radomiu i Poznaniu. Jej wartość wyniosła 224 mln euro.

Galeria Echo poszerza grono najemców. To najchętniej odwiedzane centrum handlowe w Kielcach i jedna z największych nieruchomości w portfelu EPP. Inwestycja o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 71 500 mkw. oferuje ponad 250 różnego rodzaju sklepów i punktów usługowych.

X

Przeczytaj również