Jesteś tutaj

Dirk Rossmann: Na rynku zawsze będzie miejsce dla małych sklepów

Dirk Rossmann, twórca sieci drogerii Rossmann i jeden z najbogatszych Niemców w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przyznał, że handel nie przeniesie się w pełni do internetu i zawsze na rynku znajdzie się miejsce dla małych sklepów.  

Główną przewagę, jaką Dirk Rossmann upatruje w handlu tradycyjnym jest bezpośredni kontakt klienta ze sprzedawcą. – Gdy przychodzi pan do sklepu, to zwykle chce o coś zapytać. Tam musi być ktoś, kto panu odpowie, pokaże, gdzie dany towar się znajduje, jak czegoś użyć, doradzi, zaprezentuje alternatywę. Musi być kontakt z człowiekiem – zaznaczył twórca sieci Rossmann.

Przyznał ponadto, że handel produktami FMCG w internecie jest mocno utrudniony. – Na jedzenie czy kosmetyki marże są bardzo małe i na całym świecie nie ma sklepu internetowego, który sprzedawałby artykuły spożywcze lub drogeryjne i na tym zarabiał – powiedział Dirk Rossmann.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kategoria: 

Podobne artykuły

Każdy klient posiadający aktywną aplikację Klubu Rossmann może od 2 września oceniać drogerie, które właśnie odwiedził. Pozwoli to zadbać o jeszcze większy komfort klientów sieci w przyszłości.

Ponad 10 ton produktów o wartości 200 tys. zł – taką darowiznę Rossmann przekaże łódzkim organizacjom. - Możliwość wsparcia łódzkich instytucji ma dla nas duże znaczenie, nie tylko ze względu na to, że pomagamy tym, którzy najbardziej tego potrzebują, ale również dlatego, że identyfikujemy się z Łodzią jako miastem i czujemy się za nią współodpowiedzialni – mówi Marek Maruszak, Prezes Rossmanna.

X