Jesteś tutaj

Cromwell sprzedaje centra handlowe

Cromwell Property Group wystawiła na sprzedaż centra handlowe ze swojego portfolio. Do grupy należą obiekty m.in.: w Warszawie, Bydgoszczy czy Łodzi. Zainteresowany kupnem nieruchomości musi przygotować kwotę 500 mln euro.

Główna siedziba firmy Cromwell znajduje się w australijskim Brisbane. W 2015 r. przejęła ona Valad Polish Retail Fund, zarządzający nieruchomościami. Cromwell Property Group miała wchodzić w skład Cromwell European REIT, jednak zdecydowano o zmniejszeniu oferty.

Wśród wystawionych na sprzedaż obiektów znalazły się CH Janki, CH Ursynów, CH Tulipan, CH Rondo, CH Kometa i CH Korona.

Źrodło: pb.pl

Kategoria: 

Podobne artykuły

Z najnowszego raportu „European Shopping Centres”, przygotowanego przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, wynika, że tempo rozwoju centrów handlowych w Europie spowalnia – w 2017 r. oddano do użytku 3,8 mln m kw. nowej powierzchni, czyli o 23% mniej rok do roku. Jak na tle innych krajów wypada Polska?

Serenada Property złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie nabycia części mienia Centrum Serenada oraz Centrum Krokus w Krakowie. Sprawa jest w tej chwili rozpatrywana przez Urząd.

X