Jesteś tutaj

Chata Polska sponsorem IV Turnieju Szermierczego „Z floretem do gwiazd”

13 grudnia w Sali sportowo-rehabilitacyjnej Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Rocha 13 w Poznaniu odbył się kolejny integracyjny turniej szermierczy. Chata Polska od początku wspiera inicjatywę, dlatego również tym razem przekazała fundusze na zakup indywidualnego, specjalistycznego sprzętu szermierczego oraz przygotowała paczki dla uczestników. Symboliczny bon podczas Turnieju przekazała Właścicielka sieci Chata Polska, Pani Ewa Siemińska wraz z Kierowniczką sklepu przy ul. Wojska Polskiego w Poznaniu, Panią Małgorzatą Banach.

Turniej Szermierczy „Z floretem do gwiazd” ma charakter integracyjny i jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa, osób na wózkach inwalidzkich z tetraplegią i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 107 w Poznaniu. Młodzież z ZSS Nr 107 pochodzi z rodzin patologicznych. Dla nich sport jest jedyną drogą ucieczki od „ulicy”. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpiło o godz. 10:00, a następnie odbyły się: pokaz walki szermierczej zawodników AZS AWF, IKS Leszno i Warta Śrem, walki zawodników, w tym zawodników na wózkach, również w wersji paraolimpijskiej, walki zawodników z ZSS Nr 107 w Poznaniu oraz pierwsza lekcja szermierki. Około godziny 14:00 rozpoczęła się pełna emocji dekoracja Uczestników.

Galeria: 
Kategoria: 

Podobne artykuły

13 grudnia w sali sportowo-rehabilitacyjnej Domu Pomocy Społecznej, przy ul. Rocha 13 w Poznaniu odbył się kolejny integracyjny turniej szermierczy. Chata Polska od początku wspiera inicjatywę, dlatego również tym razem przekazała fundusze na zakup indywidualnego, specjalistycznego sprzętu szermierczego oraz przygotowała paczki dla uczestników.

13 października br. Chata Polska przekazała kolejne środki na zakup wizualizera dla Szkoły Podstawowej w Granowie. Od początku trwania akcji „Wspieram Lokalne Inicjatywy” w sumie przekazano już 75 000 zł.

X