Jesteś tutaj

Advertisement

Centra handlowe stawiają na inwestycje

W ubiegłym roku rynek powierzchni handlowych w Polsce urósł o ponad 400 tys. mkw. Ok. 320 tys. mkw. to nowe inwestycje, zaś 80 tys. mkw. powstało po rozbudowie — wynika z danych Colliers International. Roczną podaż zdominowała Posnania w stolicy Wielkopolski, której powierzchnia najmu sięgnęła prawie 100 tys. mkw. Po otwarciu budynku nasycenie powierzchnią handlową w mieście wzrosło do 862 mkw. na tysiąc mieszkańców. W minionym roku galerie powstawały głównie w ośmiu największych aglomeracjach (58%) i miastach poniżej 100  tys. mieszkańców.

Źródło: Puls Biznesu

Foto: pixabay.com

Kategoria: 

Podobne artykuły

Na terenie Bramy Mazur w Ełku trwają ostatnie przygotowania do otwarcia, które odbędzie się 13 sierpnia br. Największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie finalizuje również proces komercjalizacji – powierzchnia handlowa została wynajęta już w 96%.

Panattoni Europe ponownie stawia na rynek legnicki. Deweloper rozpoczął prace nad pierwszym nowoczesnym centrum dystrybucyjnym w rejonie Legnicy o planowanej powierzchni ponad 100 tys. mkw. Platforma ma już pierwszego najemcę, dla którego realizowanych jest 23,3 tys. mkw. w ramach jednego obiektu.

X