Jesteś tutaj

Centra Handlowe Auchan stawiają na elektromobilność

Dwa kolejne Centra Handlowe Auchan udostępniają swoim klientom szybkie ładowarki samochodów elektrycznych. Od początku sierpnia urządzenia sieci GreenWay działają na parkingach galerii handlowych w Gliwicach oraz Kołbaskowie koło Szczecina. Obecnie przy obiektach handlowych zarządzanych przez Ceetrus Polska działa 8 ładowarek samochodów elektrycznych.

Ceetrus Polska, który zarządza Centrami Handlowymi Auchan, realizuje szereg działań promujących ekologiczny transport. Dlatego też na parkingach kolejnych obiektów należących do spółki zostają uruchamiane ładowarki samochodów elektrycznych. Od początku sierpnia 2018 r. ze stacji ładowania samochodów elektrycznych sieci GreenWay mogą korzystać klienci śląskiego Centrum Handlowego Auchan Gliwice oraz Centrum Handlowego Auchan Kołbaskowo koło Szczecina.

Szybkie ładowarki należące do sieci GreenWay, ustawione na parkingach Centrów Handlowych Auchan, umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (ładowanie prądem stałym) oraz AC Type 2 (ładowanie prądem przemiennym). Z urządzenia mogą korzystać dwa lub trzy pojazdy jednocześnie – w zależności od typu ładowarki. W Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo jeden pojazd może być ładowany prądem stałym, drugi prądem przemiennym, w Centrum Handlowym Auchan Gliwice dwa prądem stałym, a jeden – przemiennym.

Naładowanie baterii samochodu o pojemności od 20 do 40 kWh do optymalnych 80 proc., pozwalających na przejechanie około 100 – 180 km, za pomocą prądu stałego zajmuje średnio od 10 do 20 minut. W trakcie ładowania kierowcy mogą zrobić zakupy, a także skorzystać z kawiarni i restauracji mieszczących się Centrach Handlowych Auchan. Korzystanie z nowych ładowarek do końca sierpnia jest bezpłatne.

Kategoria: 

Podobne artykuły

Kierowcy samochodów elektrycznych podróżujący na północ Polski mogą już korzystać z szybkiej ładowarki samochodów elektrycznych, zainstalowanej przy Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz. Urządzenie należące do sieci GreenWay, największej w Polsce sieci ładowania, jest dostępne dla zmotoryzowanych przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Bajkowe animacje dla najmłodszych, wiosenno-wielkanocne warsztaty plastyczne, a także pokazy rzeźbienia w owocach czekają w najbliższą sobotę w odświeżonych wnętrzach Centrum Handlowego Auchan Katowice. Z okazji otwarcia odnowionego centrum handlowego klienci mogą również liczyć na różnorodne promocje i rabaty na zakupy.

X

Przeczytaj również